Kanal 15
reklam

BUCAK BELEDİYESİ’NDEN DEV BİR YATIRIM HAMLESİ DAHA

BUCAK BELEDİYESİ’NDEN DEV BİR YATIRIM HAMLESİ DAHA
Bu haber 11 Mart 2018 - 16:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bucak Belediyesinden dev bir yatırım hamlesi daha geliyor. Kum, çakıl Ocağı, Beton Santrali ve parke bordür imalatı tesisleri yapımı için hazırlıklara başlandı. Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, AK Parti Bucak İlçe Başkanı Âdem Şengül, Belpaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Necmi Erk, Katran Dağı Kuyucak mevkiindeki kum, çakıl ocağı sahasında incelemelerde bulundu.
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Belediyemizin alt yapı uygulamalarında en fazla ihtiyaç duyulan hammadde, kum ve çakıl ihtiyacı olarak görünüyor. Katran Dağı Kuyucak mevkiinde Belediye adına ruhsatlı taş ocağımız var. Aynı zamanda bu bölgede işletme kurulabilmesi için Belpaş Şirketimize ait arazimizde bulunuyor. Biz taş ocağını faaliyete geçirerek kum, çakıl üretmeyi, buna bağlı olarak beton santrali ve bordür, parke imalatı yapmayı da planlıyoruz. Burada bu şekilde büyük bir işletmenin kurulması için şartlar oluşmuş durumda. Bucak Belediyesi olarak böyle büyük bir yatırımı faaliyete geçirmek belirli bir süreç alsa da, faaliyete geçtiği zaman alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde kullandığımız kum, çakıl, beton, parke ve bordürleri bu işletmemizden karşılayacak ve daha az maliyetle daha fazla hizmet yapılabileceğiz. Ayrıca bu çevrede böyle bir işletmeye ihtiyaç duyulduğu da yaptığımız piyasa araştırmalarından anlaşılıyor. Bu İşletme tesisi Belediyemizin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi ayrıca da bir gelir kaynağı sağlayacaktır” dedi.
AK Parti Bucak İlçe Başkanı Âdem Şengül de konuyla ilgili şunları söyledi; “Bucak Cami Mahallesi Kuyucak Mevkii Katrandağı boğazında bulunan Belediyeye ait ruhsatlı taş ocağında incelemelerde bulunduk. Bu bölgede Belediye Şirketimiz Belpaş’ın da 16,6 dekar arazisi bulunuyor. Buraya Belediyemiz ve Belediye Şirketimiz Belpaş tarafından kum, çakıl ocağının açılması ile ilgili çalışmalar başladı. Bu taş ocağı ve arazi üzerine taş kırma tesisi konkasör ve diğer ekipmanları kurularak Belediyemizin kum, çakıl ihtiyacı karşılanacaktır. Bordür ve parke üretimi ve beton santrali kurulması planlanıyor. Burada kurmayı planladığımız tesisin kapasitesini yüksek tutarak Belediyemizin ihtiyacını karşıladığı gibi diğer çevre kurum ve kuruluşlarında ihtiyacını karşılamasını planlıyoruz. Biz siyasetçiler olarak, idarecilerimizle birlikte Bucak ilçemize ve halkımıza hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bucak için yapılacak olan tüm hizmetlere öncülük yapar, her hizmette elimizi taşın altına koyarız, taş ocağını da açarız, taşı alır kum, çakıl, parke yapar, Bucak’ımızın yollarına, halkımıza hizmet için sereriz. Biz Bucak ve Bucak halkımıza hizmet için varız”.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA