Kanal 15
reklam

BUCAK EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU’NDAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

BUCAK EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU’NDAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI
Bu haber 12 Kasım 2017 - 16:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bucak Emin Gülmez Ortaokulu tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 79.yıldönümü münasebetiyle program düzenlendi. Cuma günü saat 10.00’da Bucak Kültür Merkezinde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma programına ilçe protokolünün yanı sıra Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Emin Gülmez Müdürü Ayhan Ören yaptı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapan Ören; “Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79 yıldönümünde onu anmak ve mirasına duyduğumuz minnettarlığı göstermek için bir aradayız” dedi. Atatürk’ü anlatan sinevizyon ve Aşık Veysel Şatıroğlu’nun “Ağlayalım Atatürk’e” videosunun izletilmesinin ardından okul gitar grubu tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu.
Daha sonra 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle ilçede düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencilerinden Seda Zengin ve şiir yarışmasında birinci olan Ayşe Sak Ortaokulu öğrencilerinden Merve Günay eserlerini okudu.
Program 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle ilçede düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle devam etti.
Daha sonra Atatürk’ün sevdiği halk oyunu olan Sarı Zeybek oyunu sergilendi.
Programda Selanik’ten Cumhuriyete oratoryosu sunuldu, Atatürk’ün sevdiği türkü ve şiirlere yer verildi. Okul Müzik Öğretmeni Döndü Gültekin, okul korosu ve bağlama ekibinden oluşan öğrencilerin söylediği türkülerle 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA