Kanal 15
reklam

BUCAK OĞUZHAN SANAYİ CAMİİ HAYIRSEVERLERİN YARDIMI İLE YÜKSELİYOR

BUCAK OĞUZHAN SANAYİ CAMİİ HAYIRSEVERLERİN YARDIMI İLE YÜKSELİYOR
Bu haber 08 Eylül 2018 - 19:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bucak Sanayi Mahallesinde Bucak Hayır Hizmetleri Yapma ve Yaşatma Derneği aracılığıyla hayırseverlerin yardımlarıyla yapılan Oğuzhan Sanayi Caminin inşaatı Ocak ayında başladı ve cami inşaatının şu ana kadar kaba yapısı tamamlandı. İlerleyen bölümde şaplama ve kubbe kaplama çalışmaları yapılacak. Caminin kubbe kaplamalarının Bucak’ta ilk kez kullanılacak olan titanyum kaplama olacağı belirtildi. 2 minareli olarak inşa edilecek olan Oğuzhan Sanayi Caminin şu ana kadar 1. minaresi tamamlandı, 2. minarenin yapımına devam ediliyor. Caminin minare yükseklikleri 50’şer metre olacak. Caminin inşaat aşaması hakkında Kanal 15’e bilgi veren Bucak Hayır Hizmetleri Yapma ve Yaşatma Dernek Başkanı Ramazan Güleç, 1425 metrekarelik alan üzerine 408 metrekare olarak inşa edildiğini aktardı. Tüm Bucak halkından ve işadamlarından camii için yardım ve bağış aldıklarını söyleyen Güleç, cami tamamlanana kadar bağış kabulü yapıldığını ifade ediyor.
Dernek Yöneticilerinden Osman Sert, cami yapma fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlattı. İnşaat aşamasının yarıda olduğunu ve kaba yapısının tamamlandığını dile getiren Osman Sert, bir yıla kadar cami yapımının tamamlanmasını ve hizmete açılmasını temenni ediyor. Bucak halkından ve hayırsever vatandaşlardan cami yapımı için maddi manevi yardım beklediklerini söylüyor.
Camii inşaatının 1 yıla kadar tamamlanması hedefleniyor. Camii inşaatının tamamlanabilmesi için hayırseverlerin destekleri bekleniyor. Camii inşaatına yardımda bulunmak isteyenler Bucak Hayır Hizmetleri Yapma ve Yaşatma Derneğiyle irtibata geçerek yardımda bulunabilecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA