Kanal 15
reklam

BUCAK’TA YAPILAN 3. ETAP TOKİ KONUTLARININ HAK SAHİPLERİ KUR’A İLE BELİRLENDİ

BUCAK’TA YAPILAN 3. ETAP TOKİ KONUTLARININ HAK SAHİPLERİ KUR’A İLE BELİRLENDİ
Bu haber 13 Şubat 2018 - 12:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’un Bucak İlçesi’nde yapılan 153 konut İnşaatı ile alt yapı ve çevre düzenlemesi projesi olan 3. Etap TOKİ konutlarında konutların belirlenmesi kura çekimi ile yapıldı. Bucak Belediyesi Vali Recai Tosyalı düğün salonunda dün saat 11.00’de noter huzurunda Toki yetkililerinin de katıldığı Konut Belirleme kura çekimi törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, Bucak İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çatalkaya, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İlçe Başkanı Adem Şengül ve Parti Yönetimi, AK Parti Bucak gençlik Kolları Başkanı Hakan Eryiğit ve gençlik kolları yönetimi, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Ülgen, 25. Dönem Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, CHP Bucak İlçe Başkanı Aziz Yıldız, muhtarlar ve hak sahipleri katıldı.
Programda ilk olarak TOKİ Tanıtım filmi izlendi. 2+1 ve 3+1 konutların kura çekiminde konuşan Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, 3. Etap TOKİ’nin hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacağını belirterek TOKİ’nin yapılmasında ve Bucak’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.4
TOKİ tarafından yapılan binaların alt yapı, asfalt ve doğalgaz çalışmalarının da belediyeler tarafından yapıldığını ifade eden Sezgin, son altı ayda 20 km sıcak asfalt döktüklerini söyledi ve Çamlıca Mahallesi’ne doğalgaz sözü verdi. Güncel konulara da değinen Yalçın Sezgin, Afrin’de harekâtta olan Mehmetçiklere kolaylıklar diledi.
Milletvekili Reşat Petek ve Bayram Özçelik’in mesajlarının okunmasının ardından konuşan ve hak sahiplerine evlerinin hayırlı olmasını dileyen Burdur Valisi Şerif Yılmaz, kendisinin de kooperatiften çektiği kredi ile ev sahibi olduğunu söyledi.
TOKİ de 4. Etap TOKİ için talep toplama işleminin devam ettiğini aktaran Yılmaz, “Bucak gelişiyor, büyüyor, yeni binalara ve yaşam alanlarına olan ihtiyaç artıyor” dedi. Yılmaz konuşmasının sonunda Afrin’de operasyonda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, gazilere de acil şifalar diledi.
Konuşmaların ardından Vali Yılmaz, Kaymakam Sezgin, AK Parti İl Başkanı Mengi, İlçe Başkanı Şengül ve CHP İlçe Başkanı Yıldız tarafından ilk kuralar çekildi.
Kura çekimine katılan hak sahipleri de ev sahibi olmanın mutluluk verici olduğunu söyledi, ev sahibi olmak isteyen herkese nasip olmasını diledi.
9 blok ve 153 konuttan oluşan 3. Etap Konutlarının 117’si Alt Gelir konut Grubu kapsamında 2+1, 36’sı da standart konut grubu kapsamında 3+1 olarak planlanmış ve yapılmıştır. Projede inşaat aşaması tamamlanmak üzere olup, proje kapsamında, ilk etapta konut belirleme kurası çekildi, daha sonra hak sahipleri ile Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA