Kanal 15
reklam

BURDUR ÇAVDIR KÜÇÜKALAN BARAJI VE SULAMA PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI

BURDUR ÇAVDIR KÜÇÜKALAN BARAJI VE SULAMA PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Bu haber 11 Şubat 2018 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı süren Burdur Çavdır Küçükalan Barajı ve Sulaması projesinde sona yaklaşıldı. Toplam 2.630 dekar zirai araziyi suyla buluşturacak olan projede yüzde 77 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Burdur’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya devam ediyor. Gövde sıyırma ve dolgu çalışmaları tamamlanan Küçükalan Barajı ile bölgede 2.630 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 9 Aralık 2017’de su tutulmaya başlanan projede çalışmalar hızla devam ediyor.  Aralık 2017’de ihale edilen sulama inşaatının ise ihale süreci halihazırda devam ediyor.

Yüzde 77 fiziki gerçekleşmeye ulaşılan baraj ve sulama projesinin bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Çavdır Küçükalan Barajı ve Sulaması Projesinin 22 milyon lira yatırım bedeli ile inşa edildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bölge için önemli olan bu projeyi tamamlamak üzereyiz. Proje hizmete alındığında çiftçilerimiz dekar başına 1.500 lira gelir artışı sağlarken, milli ekonomiye de 3 milyon 540 bin TL katkı sağlayacağız. Ayrıca 101 kişiye de istihdam kapısı açacağız” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA