Kanal 15
reklam

BURDUR’DA 5 SAATLİK KARABATAK KURTARMA OPERASYONU YAPILDI

BURDUR’DA 5 SAATLİK KARABATAK KURTARMA OPERASYONU YAPILDI
Bu haber 09 Ocak 2018 - 11:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’un Karamanlı İlçesi yakınlarında bulunan Karataş Gölü’nün Göl su çıkış kanalında mahsur kalan 45 Karabatak Kuşu Afad ekipleri tarafından 5 saat süren çalışmayla kurtarıldı. Aynı zamanda tarımsal sulama amaçlı da kullanılan Karataş Gölü’nün Göl su çıkış kanalında Karabatak Kuşlarını gören avcılar, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürlüğü’ne haber verdi. Doğa Koruma Bölge Müdürlüğü ekipleri uzun uğraşlar sonucu kuşları bulundukları yerden çıkaramayınca Afad İl Müdürlüğü’nden yardım istendi.
Dalgıçların da yer aldığı Afad ekipleri ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürlüğü ekipleri beş saatlik bir çalışma ile beslenme amacıyla Göl su çıkış kanalına giren ve geri çıkamayan 45 Karabatak kuşunu kurtararak tekrar göle bıraktı. Afad Burdur İl Müdürü Yasin Tokgöz, Doğa Koruma Bölge Müdürlüğü’nden göl su çıkış kanalında kuşların mahsur kaldığı bilgisini aldıktan sonra ekiplerle olay yerine gelerek duruma müdahale ettiklerini ifade etti.
Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ıncı Bölge Müdürü Rıza Kamil de konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Müdürlük olarak kuşların bir daha aynı tehlikeyi yaşamaması için gerekli önlemleri ivedilikle alacaklarını belirtti, kuşların kurtarılmasında emeği geçen personele ve AFAD İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.Yaban Hayatı Geliştirme Sahası statüsünde ve Koruma altında bulunan Karataş Gölü’nde 6 binin üzerinde 122 farklı kuş türü yaşıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA