Kanal 15
reklam

BURDUR’DA ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ

BURDUR’DA ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ
Bu haber 09 Ocak 2018 - 16:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da Acemi Erler için Yemin töreni düzenlendi.
58’inci Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda düzenlenen törende 1997/4 Tertip 2’inci Kademe 1.028 acemi er yemin etti.
Yemin Törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya Garnizon ve 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından acemi erler yemin etti.
Acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılış yapan askerlere Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye takdim edildi.
Eğitim, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere Protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödülleri takdim edildikten sonra vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi. Törende yemin eden askerlere seslenen Antalya Garnizon ve 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Tahir Savran “Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur” dedi. Yemin töreni Piyade Marşının okunması ve Akdeniz Bölge Bandosu eşliğindeki geçit töreni ile sona erdi. Askerler tören sonrası aileleri ile hasret giderdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA