Kanal 15
reklam

BURDUR’DA FETÖ ÇATI DAVASI DURUŞMALARI DEVAM EDİYOR

BURDUR’DA FETÖ ÇATI DAVASI DURUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bu haber 12 Ocak 2018 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çatı davasına devam edildi. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde ifade veren F.Y. “bana örgütün para kasası diyorlar. Ben ilkokul mezunu, kendi kasasını tutamayan bir insanım. Yanımda muhasebeci çalıştırıyorum. Örgüt kasası olmak için kapasitem yok” dedi.
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünü Kurmak ve yönetmek, Terörizmin Finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet suçlarından yargılanan sanıklardan D.Ş. Hiç bir Terör Örgütünün mütevelli heyetinde yer almadığını belirterek Terör Örgütleri ile isi olmadığını savundu. Bylock yüklemediğini ve kullanmadığını savunan E.T. isimli sanık 12 gün gözaltında kaldığını belirterek gözaltındayken verdiğim ifadeleri reddetti.
Sanıklardan H.Y. ise ifadesinde 15 Temmuz menfur girişimini lanetliyorum. Cezaevinde insanlık dışı muameleye maruz kaldım. 6 kişilik koğuştu 12 kişi kaldık. İddiaların hiç birisini kabul etmiyorum” dedi.
Terör Örgütü Üyesi olarak suçlanmasının kendisini ve ailesini tedirgin ettiğini söyleyen M.M. “Hangi örgütü kurmuş ve yönetmişim. Hayatımda T.C. Kanunları dışına çıkmadım. Tanıklar bana iftira atmış olabilirler” dedi. Bylock’u Cezaevine girdikten sonra duyduğunu savunan M.M. “Bylock kullandığım iddia edilen telefon numarası benim değildir. Hain Darbe girişimine katılanların bir kısmı yakalandı, bir kısmı yurt dışına kaçtı. Temennim hepsinin yakalanmaları. Bu darbe girişiminin en büyük mağduru ben ve ailemdir. Yıllardır emek verdiğim işimi kaybettim” şeklinde ifade verdi. Burdur’da görülen FETÖ Çatı davası duruşması Salı günü diğer sanıkların dinlenmesi ile devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA