Kanal 15
reklam

BURDUR’DA FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYELİKTEN ARANAN 1 KİŞİ YAKALANDI

BURDUR’DA FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYELİKTEN ARANAN 1 KİŞİ YAKALANDI
Bu haber 13 Nisan 2018 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmada FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan aranan M.A. isimli şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan M.A. isimli şahıs gözaltına alınarak, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne mevcutlu olarak sevk edilerek teslim edildiği belirtildi.
Burdur Valiliğinden edinilen bilgilere göre, Yürütülmekte olan bir adli tahkikata esas olmak üzere, yapılan istihbarı çalışmalar ve alınan duyum neticesinde Burdur İl Merkeze bağlı Askeriye köyü mülki sınırları içerisinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen kolluk devriyesi esnasında, şüpheli hareketler sergileyen erkek bir şahsın kim olduğunun tespit edilmesi maksadıyla kimliğini ibraz etmesi istenildi. Ancak şahsın kimliğinin olmadığını beyan etmesi üzerine yapılan araştırma ve sorgulamalarda şüpheli M.A. isimli şahısın Havza Sulh Ceza Hâkimliğinin 15.07.2016 tarih ve 2016/408 sayılı kararı ile “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ/PDY)” suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan M.A. isimli şahıs gözaltına alınarak, Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne mevcutlu olarak sevk edilerek teslim edildiği öğrenildi.
Güvenlik güçleri tarafından sorumluluk bölgelerinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşların ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı içerisinde emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız olarak devam edildiği belirtildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA