Kanal 15
reklam

BURDUR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ORMANI OLUŞTURULDU

BURDUR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ORMANI OLUŞTURULDU
Bu haber 27 Kasım 2017 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla hatıra ormanı oluşturuldu.
Büğdüz Yolu Üzerindeki 30 Dekarlık araziye Burdur’da görev yapan 3 bin 789 öğretmen için fidan dikildi. Hatıra ormanına fidan dikim törenine Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Hatıra Ormanı hakkında Kanal 15’e açıklama yapan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı “Geleceğimizin gençlerini yetiştiren öğretmenlerimizin her biri adına bir fidan diktiği için Orman Bakanlığımızı kutluyoruz” dedi.
Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz da Orman Genel Müdürlüğü’nce orman ve ağaç sevgisini kazandırmak için öğretmenler adına fidan dikildiğini belirterek “Türkiye genelinde 1 Milyondan fazla, Burdur’da ise 3.789 fidan dikiyoruz” dedi. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram da böyle bir günde hatırlanmanın güzel olduğunu belirterek yapılan çalışma için Orman Bakanlığı’na teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz ile etkinliğe katılan öğretmen ve öğrenciler fidan dikimini gerçekleştirdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA