Kanal 15
reklam

GASTRONOMİ MUTFAĞI ÖĞRENCİLERİNE İLK NOT VALİ ŞILDAK VE REKTÖR KORKMAZ’DAN

GASTRONOMİ MUTFAĞI ÖĞRENCİLERİNE İLK NOT VALİ ŞILDAK VE REKTÖR KORKMAZ’DAN
Bu haber 11 Ekim 2018 - 17:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MAKÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2. Sınıf öğrencileri kendi pişirdikleri yemek ve sunumları ile görücüye çıktı. Toplam 30 öğrenci dün düzenlenen programda yemeklerini Vali Hasan Şıldak, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Üniversite yönetimine tattırdı. Uygulamalı eğitim modelinin ilk uygulamasının gerçekleştirildiği öğle yemeğinde öğrenciler dalyan köfte eşliğinde patates püresinden oluşan ana yemek menüsünden puan aldı. Öğrencilerin günlük olarak üretmiş oldukları yemekler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Otelcilik ve Konaklama Bölümü tarafından da o gün günlük olarak servis ediliyor. Geliştirilen uygulama ile verilen puan öğrencilerin derslerinde etkili olacak. Yemek sonrası puanlama yapan Vali Hasan Şıldak, uygulamanın özgün bir çalışma olduğunu söyledi. Şıldak; “Mehmet Akif Ersoy Üniversitenin Kitap Kafesinde Gastronomi Bölümü öğrencilerinin yemek sunumlarını birlikte tattık. Böyle bir çalışmanın ve projenin başlangıcında bulunmuş olmaktan dolayı mutluluk duydum. Öğrencilerin tarafından üretilen yemeklerin tüketicileri tarafından puanlanması iyi bir uygulama. Motive ve teşvik edici bir çalışma” dedi.
Gastronomi bölümü gastronomi mutfağında öğrencilerin kendi ürettikleri yemekleri günlük olarak tüketime sundukları ve tüketenin de bu yemeklere puan vererek öğrencilerin geçme notunu oluşturdukları sistemin ilk uygulamasını yaptıklarını aktaran Rektör Korkmaz; “Öğrencilerimiz için ikinci sınıfta ana yemek, üçüncü sınıftan itibaren dünya mutfağı ve dördüncü sınıfta uygulama ve final olacak şekilde uygulama modelini inşa ettik. Öğrencilerimiz mezun olduklarında birinci sınıf gastrolog olarak ve uzman olarak sektöre girmiş olacaklar. Bugünkü sembolik bir başlangıç. Ama arkasında derinlikli bir vizyon ve çalışma var” dedi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk notunu Vali Hasan ŞILDAK ve Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA