Kanal 15
reklam

HURDACIDAN TAKDİR EDİLECEK DAVRANIŞ

HURDACIDAN TAKDİR EDİLECEK DAVRANIŞ
Bu haber 15 Nisan 2018 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da Hurdacılık yapan 36 yaşındaki Aşır Öztürk, satın aldığı sobanın içinden çıkan 100 Küçük Altını sahibine teslim etti.
Burdur’da Mahrukatçılar Sitesi’nde yaklaşık 15 yıldır hurdacılık yapan Niğdeli Aşır Öztürk Menderes Mahallesi’nde Ayhan Yaman’a ait evden kullanılmayan iki soba ve bir fırını satın aldı. Öztürk akşama kadar satamadığı soba ve fırını işyerine getirdi. Sobanın içini inceleyen Öztürk, poşet içerisindeki halk arasında çeyrek altın olarak tabir edilen 25’lik Altınları sobanın sahibine teslim etti.
Konu hakkında Kanal 15 mikrofonlarına konuşan Aşır Öztürk aldığı hurdaların içinde bulunan yeni sobayı akşama kadar tezgâhında gezdirdiğini ve kimsenin satın almadığını dükkâna getirip içini karıştırdığında ise içinde altınlarla karşılaştığını anlattı. Altınları kardeşlerine gösterdiğinde ise kardeşlerinin sahibine teslim etmesi gerektiğini söylediklerini aktardı.
Sobanın sahibi Ayhan Yaman da hurdacıları arayıp elinde bulunan ihtiyaç fazlası soba ve fırını sattığını babasının sobanın içine birikim yaptığını ve durumdan haberi olmadığını hurdacı geri eve gelince şok olduğunu söyledi. 4 yıldır sobaların kullanılmadığını ifade eden Yaman, altınları kendisine getiren Aşır Öztürk’e teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA