Kanal 15
reklam

İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ

İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ
Bu haber 13 Mart 2018 - 13:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstiklâl Marşı’nın kabulünün 97. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliği kapsamında dün Bucak Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Saat 10.00’da düzenlenen programa Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, eşi Sıla Sezgin, Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, Garnizon Komutanı Asteğmen Muhsin Taylı, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çatalkaya, Jandarma Komutanı Üsteğmen Vahdet Nart, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okunmasıyla başlayan, Bucak Hüseyin Türker Ortaokulu tarafından düzenlenen programın açılış konuşması Okul Müdürü Bekir Canavar, İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönemi ve bu dönemde Türk Milleti’nin içinde bulunduğu milli mücadele duygularını anlattı.
İstiklâl Marşı’nın kabulü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrenciler eserlerini okudu.
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.
Hüseyin Türker Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “İstiklâl Marşı’nı Böyle Yazdık” adlı tiyatro gösterisi sahnelendi.
Program Halk oyunu ve öğrencilerin sergilediği gösterilerle devam etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA