Kanal 15
reklam

“İYİLİK, AHLAK, VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR”

“İYİLİK, AHLAK, VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR”
Bu haber 06 Temmuz 2018 - 17:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitimciler Birliği Sendikası Burdur Şubesi tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan Eğitim-Bir-Sen Burdur Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Sevinç, Ülkede son günlerde gelen çocuklarla ilgili kayıp, istismar ve katledilme haberlerinin tüm ülkeyi büyük kaygıların eşiğine getirdiğini söyledi.
Sevinç Sendika binasında Yönetim Kurulu Üyeleri ile Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Bulut’un da katıldığı basın açıklamasında, ülkede kayıp çocuk vakalarının arttığını, çocuk istismarlarının çoğaldığını ve çocuk cinayetleri sıradanlaştığını, sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmadığını söyledi.
Sevinç, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor” dedi. Konunun sadece iki çocuğun katledilmesiyle sınırlı olmadığını vurgulayan Sevinç, geçtiğimiz yıllarda yaşanan benzer olayların istatiksel rakamları hakkında bilgi verdi. Konunun ne kadar dehşet verici boyutlarda olduğuna dikkat çekerek yetkililere çocukların korunması ile ilgili acil yasal düzenlemeler yapılması konusunda çağrıda bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA