Kanal 15
reklam

KADİR GECESİ’Nİ İDRAK ETTİK

KADİR GECESİ’Nİ İDRAK ETTİK
Bu haber 11 Haziran 2018 - 17:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dün gece Kadir Gecesi idrak edildi. Bin aydan daha hayırlı olan ve Kur’an ayetlerinin yeryüzüne inmeye başladığı gece olan Kadir Gecesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da Müslümanlar geceyi ibadetle geçirdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kadir Gecesinde Bucak’ta da camiler doldu taştı. Kadir Gecesi Özel programı Kanal 15 ekranlarından canlı yayınla izleyicilere ulaştı.
Bucak Merkez Hacı Ömerağa Camiinde Bucak İlçe Müftülüğünce düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programına vatandaşlar akın etti. Merkez Hacı Ömerağa Camiinde düzenlenen Kadir Gecesi Özel programında ilk olarak Bucak Müftü Vekili Bahattin Ataklı tarafından vaaz verildi. Ataklı, vatandaşları Ramazan ayı, Kadir Gecesi ve önemi hakkında bilgilendirdi. Müftü Vekili Ataklı, Gecenin maneviyatına uygun dualar ederek herkesin Kadir Gecesini kutladı.
Kadir Gecesinde Bucak’ta görevli İmam Hatipler tarafından ilahiler, hadisler, ayetler okundu. Program İmam Hatipler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif ve gecenin maneviyatına uygun yapılan dualarla devam etti.
Kadir Gecesi programı Bucak Müftü Vekili Bahattin Ataklı tarafından yapılan hatim duasıyla sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA