Kanal 15
reklam

KENT ORMANI’NDAYAPILAN TEMİZLİK, HERKESE ÖRNEK NİTELİĞİNDE

KENT ORMANI’NDAYAPILAN TEMİZLİK, HERKESE ÖRNEK NİTELİĞİNDE
Bu haber 09 Ekim 2018 - 11:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur Bucak’ın sayılı piknik alanlarından biri olan Oğuzhan Kent Ormanı’nda Sivil Toplum Kuruluşları ve Bucak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü üyeleri tarafından temizlik yapıldı. Bucak Oğuzhan Toplumsal Kalkınma ve İlerleme Derneği ile Patika Bucak Grubunun da eşlik ettiği etkinlik herkese örnek olmayı hedefliyor. Etkinlik hakkında bilgi veren Bucak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kara, ilkokul 4. sınıf öğrencileri ile birlikte kamp yaptıklarını, gece çadırda ve doğada kalmanın öğrenciler için farklı bir deneyim olduğunu aktardı. Kara, kamp dahilinde yürüyüş, oryantring, kamp ateşi eşliğinde eğlence ve devamında ise çevre temizliği yaptıklarını ifade ederek etkinlikle çocuklara kazandırılmak istenen bilinç konusunda açıklama yaptı.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Doğa Sporları ve Kampçılık Eğitmeni, Patika Bucak Doğa Sporları Derneği Başkanı Adem Mutlucan, etkinliğin amacı hakkında konuştu. Doğanın kendilerine bırakılmış bir miras değil, gelecek kuşaklara aktarılması gereken emanet olduğuna vurgu yaptı.
Kampa katılan öğrencilerden Hüseyin Yıldırım, Hacer Zorlu ve Şevval Kara da kamp sayesinde hem eğlendiklerini hem çevre ve doğal yaşam konusunda tecrübeler edindiklerini ve faklı bir deneyim yaşadıklarını aktardı.
STK ve Gençlik Merkezi işbirliği ile organize edilen kamp ve doğa temizliği kapsamında dernek üyeleri ve gönüllerin katılımıyla Bucak Oğuzhan Kent Ormanı’nda çöp toplandı ve çevreyi kriletmeme konusunda farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Patika Bucak Doğa Sporları Derneği Başkan Adem Mutlucan, BOTKİD Başkanı Abdurrahman Kutlu ile Bucak Eğitim Kültür ve Kalkınma Vakfı Temsilcisi Osman Oktay, yaptıkları etkinlikle “doğada ayak izimizden başka bir iz bırakmayalım” düşüncesine dikkat çekmeyi hedeflediklerini ve Bucak’ın gözde piknik alanlarından Oğuzhan Kent Ormanı’nda temizlik yaptıklarını ve herkese doğayı temiz kullanma mesajı vermeye çalıştıklarını aktardı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA