Kanal 15
reklam

MAKÜ VE BURDUR GAZETECİLER CEMİYETİ, GAZETECİLER ONURUNA PROGRAM DÜZENLEDİ

MAKÜ VE BURDUR GAZETECİLER CEMİYETİ, GAZETECİLER ONURUNA PROGRAM DÜZENLEDİ
Bu haber 12 Ocak 2018 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur MAKÜ ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla yemek programı organize edildi.
Programa Burdur Valisi Şerif Yılmaz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İlçe Belediye Başkanları, Rektör Yardımcıları ve danışmanları, siyasi parti temsilcileri, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, Burdur Merkez ve ilçelerinde çalışan basın mensupları ve aileleri katıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Gazeteciler Cemiyetinin Burdur merkez ve ilçelerinde hizmet eden basın mensupları onuruna MAKÜ Avşar Han’da düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Cemiyet Başkanı Tuncel, 10 Ocak tarihinin ülkemizde 1961 yılından bu yana Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını söyledi. Tuncel, gazetecilik mesleğinin zorluklarından bahsetti, 10 Ocak tarihinin neden önemli olduğu hakkında konuştu. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz da gazetecilik mesleğinin vatandaş ve devlet arasında tarafsız ve doğru bilgiyi aktarma, sorunları giderme noktasında çok önemli bir kamu hizmeti üstelendiğini belirterek özveri ve fedakarlıkla görevini yerine getiren basın çalışanlarının bu özel gününü kutladı. Programı organize eden paydaşlara teşekkür eden Burdur Valisi Şerif Yılmaz da, “Gazete patronlarına karşı verilen mücadelenin, sonucunda alınan hakların yasalaşmasıyla ilgili süreç Türk demokrasisi açısından çok önemli bir tarih. Türkiye’de demokrasinin gelişmesi, yerleşmesi adına, bağımsız şekilde kendi hür iradesini aktarabilen, yazabilen, demokratik ortamlar Türkiye’nin muasır medeniyet seviyesine ulaşmasında en önemli taşlardan bir tanesidir” diyerek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
Konuşmalar sonrası Burdur Gazeteciler Cemiyeti kurucu yönetim kurulu üyelerine ve 1989 yılında cemiyetin kuruluşunda kurucu görev üstlenen isimlere protokol üyeleri tarafından anmalık takdim edildi.
Programın devamında Vali Yılmaz, protokol üyeleri ve gazeteciler ile günün anısına kutlama pastası kesildi. Ardından davetliler müzik eşliğinde akşam yemeği yedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA