Kanal 15
reklam

MAKÜ’DE TÜRKÇE YAZ OKULUNU TAMAMLAYAN MİSAFİR ÖĞRENCİLER, BURDUR’DAN MEMNUN AYRILDI

MAKÜ’DE TÜRKÇE YAZ OKULUNU TAMAMLAYAN MİSAFİR ÖĞRENCİLER, BURDUR’DAN MEMNUN AYRILDI
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 16:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, 16 ülkeden Türkçe Yaz Okulu için MAKÜ’ye gelen misafir öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Programa Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Eşi Şerife Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Durmuş Acar, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç ve yabancı öğrenciler katıldı.
8’incisi gerçekleşen “Türkçe Yaz Okulu” projesi kapsamında Yunus Emre Enstitüsü 118 ülkeden 1.000 öğrenciyi ülkemizde ağırladı. Proje kapsamında bu yıl ilk kez Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, MAKÜ 16 farklı ülkeden gelen öğrencileri Burdur’da misafir etti.
Haftasonu MAKÜ ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında, üç haftalık eğitimlerini tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.
Katılım belgelerini Vali Hasan Şıldak ve Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’dan alan öğrenciler, Burdur’da geçirdikleri süreçten çok memnun kaldıklarını belirterek gösterdikleri yakın ilgi ve alakaları dolayısıyla Vali Şıldak ve Rektör Korkmaz’a teşekkür etti.
Program öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Kosava, Bosna-Hersek, Polonya, Gürcistan, Ürdün, Lübnan, İran, Filistin, Somali, Mısır, Cezayir, Kazakistan olmak üzere 16 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilere, üç hafta boyunca Burdur TÖMER’in okutmanları tarafından Türkçe dersleri verildi. Tam üç hafta süren program, son hafta İstanbul programıyla son bulacak. Bu süreçte öğrencilere Türkçe Dersinin yanında Türkçe ve Türk kültürünün doğal ortamında kendilerini geliştirme fırsatı sunuldu. Öğrenciler Burdur’da misafir oldukları sürece sabah Türkçe Dersi, öğleden sonra Türk kültürü, sanatı ve tarihi tanıtıcı etkinliklere katılarak Burdur ve ülkemizi daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA