Kanal 15
reklam

MEDİNE GİZEM ÇAKAL DAVASINDA 4. DURUŞMA GÖRÜLDÜ

MEDİNE GİZEM ÇAKAL DAVASINDA 4. DURUŞMA GÖRÜLDÜ
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur’da 7 Aralık 2016 tarihinde Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden MAKÜ öğrencisi Medine Gizem Çakal davasında 4. duruşma görüldü.
Burdur 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Medine Gizem Çakal’ın annesi Teslime, babası Ömer Çakal ile Tutuksuz Yargılanan Kamyon Şoförü Ramazan A. ile iki tarafın avukatları katıldı.
Ramazan A., duruşmada üzgün olduğunu ve söyleyecek sözü olmadığını belirtti.
Medine Gizem Çakal’ın annesi Teslime Çakal; “Kızımın tek suçu güvenli gördüğü yolda yürümekti. Arkası dönük biçimde giderken şoför kızımı gördüğü halde, hiç bir güvenlik önlemi almadan kızıma çarptı” dedi.
Baba Ömer Çakal, şoförün hızlı bir şekilde gelerek kızının ölümüne sebebiyet verdiğini belirtti; “Trafik levhasındaki kavşak dönme zorunluluğuna uymamıştır. Yetersiz ehliyetle kullandığı araçla göz göre göre kızımın ölümüne sebep olmuştur. Tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.
Mahkeme yeni bilirkişi raporu için dosyanın Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek bir sonraki duruşmayı 25 Ekim tarihine erteledi.
Adliye çıkışında açıklama yapan baba Ömer Çakal; “Bilirkişi tutanakları gerçeği yansıtmadığı için itiraz ettik. Hakim tutuklu yargılanması talebimizi reddetti ve dosyanın yeniden teknik inceleme için Ankara’ya gönderilmesine karar verdi. Davanın uzaması bizleri daha çok yıpratıyor. Adalet kişiye göre olmuyorsa davamızın da seri bir şekilde işlemesini istiyoruz ve adalete güveniyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA