Kanal 15
reklam

TEFENNİ BELEDİYESİ GELENEKSEL BARUTLU SU ŞENLİĞİ BAŞLADI

TEFENNİ BELEDİYESİ GELENEKSEL BARUTLU SU ŞENLİĞİ BAŞLADI
Bu haber 04 Ağustos 2018 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tefenni Belediyesi Geleneksel Barutlu Su Şenliği dün başladı. Kanal 15 ekranlarından da canlı olarak yayınlanan Tefenni Belediyesi Geleneksel Barutlu Su Şenliği 3 gün boyunca devam edecek. Şenlik, dün yapılan açılış programı ve konserlerle başladı. Barutlu Su Şenlik Alanında düzenlenen açılış programında ünlü sanatçılar Turgay Başyayla ve Baha sahne aldı. Şenlikte Isparta Ereneler mehter takımı tarafından mehteran gösterisi sunuldu. Düzenlenen programda Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve Vali Hasan Şıldak konuşma yaptı. Konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Vali Hasan Şıldak konuşmasında, “Bu güzel Ağustos ayının akşamında böylesine anlamlı bir festivalde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu bizim kültürümüze kendi dünyamıza özgün değerlerimize olan bağlılığımızın en büyük timsali ve göstergesidir. Tefenni, gerçekten ilimizin en köklü geçmişine ve kültürüne sahip çıkan nadide ilçelerinden biri” dedi.
Şenlik kapsamında Sanatçılar Turgay Başyayla ve Baha sahne aldı. Katılımcılar birbirinden güzel yöre türküleri ile coştu. Program akşam boyu devam etti. Konser sonunda sanatçılara günün anısına anmalık hediye edildi. Konserin bu akşamki bölümünde Emin Demir ve Ahmet Şafak, yarın akşam ise Gülden Mutlu ve Yusuf Güney gibi ses sanatçıları sahne alacak. Şenlik Pazar günü yapılacak kapanışa kadar Kanal 15 ekranlarından canlı yayınlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA