Kanal 15
reklam

TÜRK-ALMAN İLİŞKİLERİ MAKÜ’DE KONUŞULDU

TÜRK-ALMAN İLİŞKİLERİ MAKÜ’DE KONUŞULDU
Bu haber 13 Kasım 2017 - 15:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Türk Dünyası Araştırmalar Topluluğu tarafından düzenlenen “Türkiye-Almanya İlişkileri” konulu konferansa konuşmacı olarak Alman Sosyal Demokrat Parti Aşağı Saksonya Milletvekili Mustafa Erkan konuşmacı olarak katıldı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Avşarhan’da katılımcılara Türkiye ile Almanya ilişkilerini değerlendiren Milletvekili Mustafa Erkan, Türkiye’nin 15 yılda hızla büyüdüğünü ve çok önemli noktalara geldiğini belirterek, “Son yıllarda Türkiye’nin büyümesi Avrupa’nın gözüne batıyor” dedi.
MAKÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, Türk Dünyası Araştırmalar Topluluğu Başkanı Aysem Öktem ve MAKÜ Türk Dünyası Araştırmalar Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Esma Özdaşlı, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konferansta konuşan ve siyasi hayatının öğrencilik yıllarında başladığını söyleyen Milletvekili Erkan, 2013 yılında Aşağı Saksonya Eyaletinde en genç milletvekili olarak seçildiğini, öncesinde de 5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü aktardı.
Almanya’daki siyasetçilere seslenen Erkan; “Şu anda, kendini Türkiye uzmanı sananlar, Türkiye’ye insanlık dersi vermeye çalışanlar ve kendilerinin bile hayata geçiremeyeceği kuralları Türkiye’ye uygulatmaya çalışanlar, Türkiye’mizi tüm dünyaya bilinçsizce anlatmaya çalışıyorlar” dedi.
Almanya’da yapılan Federal Meclis Seçimine de değinen ERKAN; “Seçim süreci boyunca Türkiye konusu olmasaydı, Alman siyasetçilerinin gündeme getirebileceği başka bir mesele kalmayacaktı” diyerek Alman siyasetçileri eleştirdi. Almanya’da yaklaşık 4 milyon Türk kökenli vatandaşın yaşadığına, bunların yaklaşık 750 bininin oy kullanma hakkının olduğuna işaret eden Milletvekili Erkan, Almanya’daki Türklerin yaşananlardan olumsuz etkilendiğini, sandık başında bu konuları değerlendirdiğini belirtti. Türk-Alman dostluğu uzun yıllara dayanıyor. Türkiye, Avrupa Birliği’ne değil, Avrupa Birliği Türkiye’ye her zaman ihtiyaç duyacaktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA