Kanal 15
reklam

YASEMİN ZENGİN, MEZUN OLDUĞU OKULUN KARİYER GÜNLERİ’NDE ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ

YASEMİN ZENGİN, MEZUN OLDUĞU OKULUN KARİYER GÜNLERİ’NDE ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ
Bu haber 15 Nisan 2018 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Balkan Şampiyonu Atlet Yasemin Zengin, mezun olduğu liselerde düzenlenen Kariyer Günleri programına katıldı. Balkan Şampiyonu Atlet Yasemin Zengin, mezun olduğu Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Kariyer günleri programında okul hayatı, atletizme başlaması ve elde ettiği başarıları öğrenciler ve öğretmenleri ile paylaştı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Özlem Karpuz, Yasemin Zengin’i okullarında konuk etmekten mutlu olduklarını söyledi.
Kariyer Günleri’nin konuğu Milli Atlet İlkokul öğrencilere hitap etti. 4’üncü sınıfta katıldığı yarışmalarda önce Burdur 8’incisi daha sonra Burdur üçüncüsü olduğunu anlatan Yasemin Zengin, antrenörü Asım Yüz’ün kendisini görerek takımına istediğini ve spor hayatına nasıl başladığını anlattı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi öğretmenliği ikinci sınıfta öğrenci olduğunu ve hayatından fedakarlık yaparak antrenmanlarına devam ettiğini anlatan spor kariyerinde aldığı dereceleri ve nasıl milli atlet olduğu hakkında da konuştu. Yarışmalarda Türk Bayrağını göndere çektirmenin tarif edilemeyecek bir duygu olduğunu aktardı. 5 Mayıs’ta Sırbistan’da yapılacak olan turnuvada Türkiye’yi temsil edecek olan Milli Atlet Yasemin Zengin, öğrencilere başarmak için hedefleri olması gerektiği konusunda tavsiyeler verdi.
Yasemin Zengin’in Antrenörü Asım Yüz de; “Hedefi olmadığı zaman gençlerimiz kaybolup gidiyor. Bu yüzden bir hedefiniz olması gerek” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA