Kanal 15
reklam

KAHVELER VE SANAYİ ÜST GEÇİTLERİ, PROTOKOLÜN YAPTIĞI İLK SÜRÜŞLE TRAFİĞE AÇILDI

KAHVELER VE SANAYİ ÜST GEÇİTLERİ, PROTOKOLÜN YAPTIĞI İLK SÜRÜŞLE TRAFİĞE AÇILDI
Bu haber 05 Aralık 2017 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

2017 yılı içerisinde yapımına başlanan Burdur- Antalya Karayolu üzerinde Bucak şehir geçişinde yer alan iki ayrı 180 metre uzunluğundaki köprülü kavşaklar kısa sürede tamamlanarak trafiğe açıldı. Trafiğe açılan yollarda ilk geçişi makam aracının başına geçen Vali Yılmaz yaptı.
Yıllardır Bucak halkının özlemini çektiği ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek’in Bucak halkına seçim vaadi olan Kahveler ve Sanayi Üst Geçitleri protokolün ilk geçişinin ardından trafiğe açıldı. Üst geçitlerin trafiğe açıldığı programa Burdur Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, İl Genel Sekreter Servet Olpak, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il genel meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Sanayi kavşağında makam aracının sürücü koltuğuna geçen Vali Yılmaz, kahveler kavşağı da dahil her iki köprülü kavşaktan geçerek tamamlanan yolu trafiğe açtı. Üst geçitlerin trafiğe açılmasının ardından açıklama yapan Milletvekili Reşat Petek, bu 2 üst geçidin Bucak Halkına kendisinin seçim vaadi olduğunu, bu projeleri hayata geçirmenin mutluluk ve gururunu yaşadığını ifade ederek başta Cumhurbaşkanı ve Ulaştırma Bakanı olmak üzere üst geçitlerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti, kazasız sürüşler dileyerek üst geçitlerin Bucak halkına hayırlı olmasını temenni etti.
Milletvekili Bayram Özçelik de üst geçitlerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek Kahveler ve Sanayi üst geçitlerinin Bucak halkı için hayırlı olmasını diledi.
Vali Şerif Yılmaz; “yeni yapmış olduğumuz üst geçitlerin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız sürücülerimiz ve yaya vatandaşlarımız bu yolları kullanırlar. Yıllardır bu yollardan turizmin başkenti Antalya’ya geçeriz. Gerek İstanbul gerek Ankara gerekse Marmara Bölgesinin Antalya’ya ulaşımını sağlayan ana güzergah bu yol. Ama yıllarca bu yol tek şeritti ve çoğu yerde manevra yapmadan dönülemeyecek şekilde kara yolu ulaşımı vardı. Ama çok şükür bugün görüldüğü üzere bölünmüş yolların yanında şehir geçişleri ve üst geçitlerde dahil olmak üzere şehir içi geçişleri de dahil olmak üzere Kara Yolları Genel Müdürlüğümüz tarafından ihtiyaç duyulan nereler var ise oraya gereken yatırımlar gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyetinin bütçesi bu tip hizmetlere kullanılıyor. Bu kaynakların akıllı ve verimli bir şekilde kullanılmasıyla beraber insanlarımızın da huzuru ve mutluluğu artıracak alt yapıları tamamlamış oluyoruz. Bundan sonra özellikle bayramlarda insanlarımızın yoğun bir şekilde Antalya’ya gittiği yaz tatillerinde Burdur’da ve Bucak’ta trafik sıkışıklığı yaşamayacağız. İnsanlarımızın sabrını zorlamayacağız. Aslında insanlarımız rahata çok alıştı. Düne kadar o manevra yapılamayan yollardan bugün bölünmüş yola geldiğimizde bilin ki hemen sabrımızı zorluyoruz. Ben sürücülerimize sabırlı olmalarını diliyorum. Yolların artık standardı çok yüksek. Bu vesile ile sürat arttı, sürücülerimizin lütfen sürat yapmamaları ve can güvenliği için trafik kurallarına uymalarını buradan belirtmek istiyorum. Özellikle son yıllarda trafik kazalarında tek taraflı ve aşırı hızdan kaynaklanan kazalarla maalesef karşı karşıya kalıyoruz. Bunun olmaması için sürücülerin biraz daha dikkatli olmasını istiyorum.
Yine aynı şekilde Burdur merkezde Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından yapılan şehir içi geçişi de gerek bölünmüş yol BSK asfaltı, gerek orta refüj düzenlemesi, gerek peyzaj düzenlemesi, gerek kaldırım düzenlemesi bitmek üzere. İnşallah onu da yakın bir süre içerisinde tamamladığımızda o yolda da insanlarımızın konforlu bir şekilde Burdur’un içerisinden gelip geçeceği özellikle Fethiye istikametine turizm sezonunda yoğun bir şekilde kullanıldığı bu yolda tamamlanmış olacak. Kaza bela olmaması içinde yolun tamamının 2019 yılında tamamlanmasıyla beraber Burdur’un ana güzergahlarında artık bölünmüş yol problemi kalmamış olacak. Bu biraz önce ifade ettiğim yatırımların hızlı bir şekilde gerçekleşmesiyle beraber Burdur’un alt yapı sorunlarının büyük bir kısmının çözüldüğü anlamına geliyor.
Bundan sonra ilçe bağlantı yollarımızın A1 standardında genişletilmesi ve düzeltilmesiyle ilgili bir kısmının projesi hazırlandı, bir kısmının proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah bunları da gerçekleştirdiğimizde Burdur bölgenin parlayan bir yıldızı olacak çünkü alt yapıyı yaptığınız takdirde gerek turizmden gerek sanayiden pay alma şansımız daha da yükselecek. Onu gördük inşallah hemşerilerimizde görecekler. Ben tekrar bu yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, milletvekillerimiz dahil olmak üzere çalışan işçisine varıncaya kadar tüm emek veren herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum, kazasız belasız sürüşlere nasip olsun diliyorum” dedi.
Kahveler ve Sanayi Üst geçitleri için resmi açılış töreninin ilerleyen günlerde Devlet Töreni ile yapılması planlanıyor. 360m+360m olmak üzere toplamda 720m uzunluğa sahip Kahveler ve Sanayi Üst Geçitleri protokol geçişi ile araç trafiğine açıldı. Üst geçitlerin alt kısımlarında ise yan yollar ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA