Kanal 15
reklam

KARLA MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI VALİ YILMAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

KARLA MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI VALİ YILMAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
Bu haber 29 Kasım 2017 - 15:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz başkanlığında İl Özel İdaresi Meclis Salonunda Karla Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
Toplantıya Vali Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Ali Nazım Balcıoğlu, ilçe kaymakamları, Genel Sekreter Servet Olpak, ilgili bölge ve il müdürleri, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Vali Yılmaz toplantının başında yaptığı konuşmada; yaklaşan kış mevsimi öncesi karla mücadele ile ilgili durum değerlendirmesi yapmak, alınması gereken tedbirleri görüşmek ve kurumlarımızın müşterek yapacağı çalışmalarla ilgili koordinasyonun sağlanması için bir araya geldiklerini söyledi.
Yağışların azalması ile birlikte yer altı sularının çekildiği dönemleri yaşadıkları belirten Vali Yılmaz, inşallah bereketli bol yağışların olduğu bir kışı yaşarız. Kar yağdıktan sonra da mücadele noktasında tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için elimizden gelen gayreti göstereceklerini sözlerine ekleyen Vali Yılmaz, kış sezonu öncesi alınması gereken tedbirleri de gözden geçirerek karara bağlayacaklarını.” İfade etti.
Toplantının devamında Karayolları Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi temsilcileri, karla mücadele kapsamında sorumluluk alanları ile ilgili sunumlarını yaptılar. Sunumların ardından kar yağışı ve buzlanma hallerinde trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik alınması gereken tedbirler gözden geçirilerek, yapılacak çalışmalar karara bağlandı.
Vali Yılmaz soru cevap şeklinde devam eden toplantının son bölümünde; “özellikle kar yağışının ardından kritik kesimler olarak belirlenen noktalarda zincirsiz, kar lastiği olmayan araçların salınmaması gerektiğini ifade etti. Taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerimizin güvenli bir şekilde kesintisiz olarak eğitimlerine devam edebilmeleri için karla mücadelenin okulların geliş gidiş, dönüş saatlerine göz önünde bulunarak planlanmasını istedi.
İhtiyaç halinde AFAD acil yardım ödeneğinden yolda kalan vatandaşlara yiyecek ve iaşe yardımlarının yapıldığını belirten Vali Yılmaz, Kaymakamlardan Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile de yolda kalan vatandaşlara yardım yapabileceklerini söyledi. İhtiyaç halinde görevli kurumlara ek olarak, diğer kurumlarında iş marinalarının kullanılabileceğini ifade eden Vali Yılmaz kurumlarımızda karla mücadelede kullanılabilecek mevcut araçların listesinin de güncellenerek ilgili tüm kurumlarla paylaşılmasını istedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA