Kanal 15
reklam

LİSİNİA PROJEDE TAYVAN EXPO HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

LİSİNİA PROJEDE TAYVAN EXPO HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 16:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burdur Merkeze bağlı Karakent Köyü’nde yaklaşık 10 yıl önce başlayan Lisinia Doğa Proje, Tayvan’da 3 Kasım 2018-24 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Bahçecilik temalı EXPO’ya katılım sağlayacak. Tayvan Expo için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Lisinia Doğa Proje Koordinatörü Öztürk
Sarıca; “Seçilmiş 10 bahçeden biri Lisinia Proje. Keçi, kartal ve kurumuş insan temalı üç heykelimizi tamamlayıp Tayvan’a göndereceğiz. Keçi heykeli Türkiye’nin su tüketmeyen, doğasından et ve süt üretebilen bir hayvanı temsil ediyor. Kartal yaban hayatını, kurumuş insan heykeli de hızla kaybetmiş olduğumuz sularımızı temsil ediyor” dedi. Tayvan’da Lisinia Projenin minyatürünü oluşturacaklarını, 6 ay boyunca tüm olanakları kullanarak tanıtım yapacaklarını kaydeden Sarıca, Tayvan’daki EXPO’da Lisinia Doğa alanında bulunan iki kulenin yapılacağını ve burada Lisinia, Burdur ve Türkiye’ye ilişkin bilgilendirme yapılacağını belirtti.
Burdur merkeze bağlı Karakent Köyü’nde yaklaşık 10 yıl önce başlatılan Lisinia Doğa Projesi 3 Kasım 2018-24 Nisan 2019 tarihleri arasında Tayvan’ın Taichung kentinde düzenlenecek “Bahçecilik” temalı EXPO’da hem Burdur hem de Türkiye’yi temsil edecek. Lisinia Doğa Proje Sorumlusu Öztürk Sarıca’ya EXPO’nun yapılacağı Taichung Belediye Başkanı Chia-Lung Lin tarafından davet mektubu gönderildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA