Kanal 15
reklam

VETERİNER FAKÜLTESİ’NDE ÖNLÜK GİYME TÖRENİ YAPILDI

VETERİNER FAKÜLTESİ’NDE ÖNLÜK GİYME TÖRENİ YAPILDI
Bu haber 29 Kasım 2017 - 15:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Türkiye’de Veteriner Hekimlik Öğretiminin 175. yılı dolayısıyla “Veteriner Hekimlik Eğitimi ve Akreditasyon” konferansı ile “VI. Önlük Giyme Töreni”, Veteriner Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.
MAKÜ Veteriner Fakültesi tarafında düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşması ile devam eden programda konuşan 1.sınıf öğrencileri adına Öğrenci Temsilcisi Ömer Yıldız, “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner fakültesinin gerek eğitim-öğretim kalitesi gerekse uygulama sahası bakımından ileri seviyede olması burayı tercih etmemin sebebiydi” dedi. Daha sonra konuşan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, “Ülkemizde Veteriner Hekimliği eğitimi ve öğretiminin 175. yılını kutluyoruz. Veteriner hekimliğin halk sağlığı için önemi, beşeri hekimlikten ayrı düşünülemez” dedi. Öner, MAKÜ Veteriner Fakültesi’nin akademik kadrosu ve öğrenci sayısı hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından tören, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu tarafından sunulan “Veteriner Hekimlik Eğitimi ve Akreditasyon” konferansı ile devam etti. Veteriner hekimlik tarihi hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu, veteriner eğitiminde akreditasyon sürecine dair adımlar hakkında bilgi aktardı.
Konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş ACAR tarafından Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu’na anmalık takdim edildi. Tören öğretim üyelerinin öğrencilere önlüklerini giydirmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.
Törenin ardından Veteriner Fakültesi Anatomi ve Patoloji Anabilim Dalı öğretim elemanlarınca hazırlanmış olan iskelet, plastinat, tahnit ve preparatlar sergilendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA