BUCAK OĞUZHAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ - Kanal 15Kanal 15

24 Şubat 2024 - 07:23

BUCAK OĞUZHAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BUCAK OĞUZHAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

29 Aralık 2017 - 14:13

reklam

 

Bucak Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Ünal ve okul öğretmenleri, okulda Bilişim Teknolojileri Bölümünde okuyup farklı sektörde staj gören öğrencilerin sektör temsilcileri ile kahvaltıda buluşarak, öğrencilerin sektörlerden ve iş hayatından beklentileri nelerdir? sektör temsilcilerinin stajyer öğrencilerden iş konusunda beklentisi nelerdir konusunda istişare yaptı. Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kahvaltı eşliğinde yapılan toplantıya Bucak Milli Eğitim Şube Müdürleri Kasım Kılınç, Abdullah Güven ve Resul Çevik, Okul Müdürü Ayşe Ünal, Diş Hekimi Kutay Tezcan, Kanal 15 ekibi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda işyerinde stajyer öğrenci çalıştıran sektör temsilcileri bilişim çağında olduğumuz bu dönemde bilgisayar ve yazılımın her alanda kullanıldığını günlük hayattaki yeri ve öneminin yadsınamayacağını söyledi. Diş Hekimi Kutay Tezcan, hastalarının kişisel verilerini ve röntgenlerini bilgisayar sayesinde güvenli bir şekilde kaydedip saklayabildiğini, verilere tekrar ulaşabildiğini ifade ederek öğrencilerin okudukları bölümün değerini anlamalarına yardımcı oldu.
Kanal 15 ekibinden katılımcılar televizyonculukta kullanılan bilgisayar programları ve öğrencilerin lise ya da yüksekokul bittikten sonra hayata atıldığında özel sektörde karşılaşabilecekleri durumları ve iş koşullarını anlattı, televizyonculuk konusunda edindikleri tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.
Milli Eğitim Şube Müdürleri Kasım Kılınç, Abdullah Güven ve Resul Çevik de öğrencilere eğitimleri sırasında ve iş hayatına atıldıktan sonra nasıl yol izlemeleri gerekiyor, işletmelerde staj yaparken nelere özen göstermeliler gibi konularda tavsiyelerde bulundu. Okul Müdürü Ayşe Ünal ve okulun Bilişim Teknolojileri Bölümü öğretmenleri de okulda verilen eğitimler, staj yaparken sektörlerin öğrencilerden beklentileri ve öğrencilerin sektör temsilcilerinden beklentileri nelerdir konularına değindi. Öğrencilerin meslek liselerinde mesleki beceri kazanıp bunu stajla taçlandırıp meslek hayatına atılabildiklerini, meslek liselerinin ara eleman açığını kapattığını ifade etti.
Bilişim Teknolojileri bölümünde okuyan 10., 11. ve 12.sınıf öğrencileri de toplantıdan en iyi şekilde istifade edip paylaşılan tecrübeleri dinledi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam