KOSGEB BURDUR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN REKOR DESTEK ÖDEMESİ - Kanal 15Kanal 15

20 Ocak 2022 - 14:50

KOSGEB BURDUR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN REKOR DESTEK ÖDEMESİ

KOSGEB BURDUR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN REKOR DESTEK ÖDEMESİ
Son Güncelleme :

13 Ocak 2022 - 17:09

reklam reklam reklam reklam reklam reklam

Burdur KOSGEP Müdürlüğü tarafından 2021 yılında bir önceki yıla göre destek verilen işletme sayısında %215, destek tutarında %265 artış gerçekleşmiştir.
Burdur’da 2021 yılında, 352 adet işletmeye 6 milyon 326 bin 590 TL destek ödemesi gerçekleştirilirken, 2021 yılında gerçekleşen bu ödemeyle Burdur’da bugüne kadar yıllık bazda verilen en yüksek destek rakamına ulaşılmıştır.
Kurulduğu günden bu yana girişimciliğe yönelik önemli destekler sağlayan KOSGEB, girişimciliğin yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak üzere, stratejik öncelikler doğrultusunda belirlenen sektörlerde faaliyetlerini sürdüren işletmelere yönelik uyguladığı girişimcilik desteklerine başarılı bir şekilde devam ediliyor.
COVİD salgını öncesi uygulamaya alınan m dijitale geçiş uygulamasını tamamlayan KOSGEB, bütün iş ve işlemlerinde sıfır belge isteyerek, başvuruların tamamını internet üzerinden alarak, hizmet süreçlerinde hiçbir aksama yaşanmadan destek ve hizmetlerini sağlamayı başararak, bu uygulamanın meyvelerini almaya başladı.
Bu kapsamda KOSGEB Burdur Müdürlüğü tarafından Burdur’da yürütülen çalışmalarda;
2020 yılında 164 adet işletme sayısı, destek rakamı olarak 2 milyon 410 bin TL olarak gerçekleşirken;
2021 yılında, 352 adet işletmeye 6 milyon 326 bin 590 TL destek ödemesi gerçekleştirilerek, 2021 yılında bugüne kadar yıllık bazda verilen en yüksek destek rakamına ulaşılmıştır.
Burdur’da 2021 yılında bir önceki yıla göre destek verilen işletme sayısında % 215, destek tutarında % 265 artış gerçekleşmiştir.
Burdur Valisi Ali Arslantaş, KOSGEB Burdur Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; bu başarıda emeği geçen KOSGEB Burdur Müdürü Davut Tolga Uğur’un şahsında tüm KOSGEP personelini tebrik ederek, yapılan desteklerden, faydalanan KOBİ’ler, işletmeler ve girişimcilere hayırlı olmasını diledi.
Yeni yılda da KOSGEP hizmetlerinin Burdur’da başarılı bir şekilde devam edeceğini belirten Vali Arslantaş, ülke ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturan KOBİLER ile Burdur’daki girişimciler ve işletmelerin KOSGEB desteklerinden faydalanmaları çağrısında bulundu.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam